KONST / Litografier / Färglitografi 7416062
*
nr 741 6062
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Färglitografi , Johannes Ravn (1922-1991), Skärgårdsmotiv, 16/380, bladets mått: 47x62
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 17:54:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 10:03:55
1
100 kr
20/2 17:34:58
2
Vinnande bud
20/2 17:36:39
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi grafik johannes ravn litografi litografier litografiskt blad norden norge norsk skärgård skärgården skärgårdsmotiv vatten
-
8339 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Änder. Signerad...//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:40
-
7157 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:47
-
7158 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. VÃ¥rvinter. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:49
*
Johannes Ravn
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
nr 741 6062
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Färglitografi , Johannes Ravn (1922-1991), Skärgårdsmotiv, 16/380, bladets mått: 47x62
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 10:03:55 | 1 | 100 kr |
20/2 17:34:58 | 2 | Vinnande bud |
20/2 17:36:39 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi grafik johannes ravn litografi litografier litografiskt blad norden norge norsk skärgård skärgården skärgårdsmotiv vatten
-
8339 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Änder. Signerad...//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:40 -
7157 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:47 -
7158 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. VÃ¥rvinter. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:49